Orkán Xaver (stormchase)

Přes týden se neurvu a tak jsem v sobotu chytil aspoň konec orkánu Xaver na Adolfově (760 m.n.m.). Bombááááááááááá, všechno vyšlo. Teplota -3°C, vítr 12,5-14,5 m/s (52 km/h), ale v poryvech bylo pak ještě víc. Jak jsem to poznal? Protože jsem jezdil 3,5 Chimeru a právě v těch poryvech mne to krásně utáhlo samo (bez vlnovky). Bývala by šla krásně 5,5 Chimera, ale nasněžíno bylo jen 10-15cm načechraného sněhu bez podkladu, tak jsem zvolil plnou kontrolu.

Když se podívám co hlásila Milešovka (837 m.n.m.), tak v poryvech tam bylo odpoledne až 20 m/s (72 km/h).

Tedy na začátku trochu zádrhel, kdy jsem si nedopatřením odpálil Chicken loop a šel hledat kite do lesa. Za tu dobu a cestu zpět (jo nic se mu nestalo naštěstí) se stačil zamotat tak dokonale, že jsem myslel 45 minut na nůžky :).

Občas vysvitlo mezi mraky sluníčko a osvítilo planinu, kde nebyl vidět povrch (viz fotky). Dokonalé byly sněhové jazyky na silnici a naváté kupy sněhu. Jenom nám přátelé místní chozrasčot naistalovali kůly s 2 drátama na pastvinu za Větrovem a to tak, že daleko. Nevím jestli jim to rozstříhat, protože už nepůjde jízda v mlze (viz jeden z minulých reportů). Na druhou stranu za Větrovem se stejně divně točil vítr.

Product placement:

(www.Pegas2000.cz) Dokonale vyšel nápad s kitama. Přikoupil jsem k 12 a 8,5 ještě 5,5 a 3,5, takže v podstatě nebude žádný planý výjezd. Vždy bude na čem jezdit. Kupodivu 3,5 Chimera byla v poryvech dokonale klidná, žádné motání či vrtule, a seděla jak přibitá. Ani jsem nezaznamenal že by měla tendenci předbíhat. Nevím jestli je jinak střižená než ostatní Chimery, ale určitě je štíhlá a tím, že je rychlá a obratná potvrzuje že je z rodiny Chimer.

(www.mill.cz) SNB kalhoty Mill Ride, dokonalé, jsou mi trochu větší, ale v klidu se do nich vejdou chrániče. Tím že jsou delší zakryjí skoro celej přaskáč a tudíž nemá sníh šanci, že by se mi dostal dovnitř. Kšandy u nich nebyly a tak jsem přehodil sucháčové kšandy ze starých Schwarzkopů. Kolena jsou střižená technicky, na kolenou a na zadku tenký flís a spodní lem, který by se mlátil je zpevněný. Pak mají pár dalších vychytávek, které přijdou na řadu až u SNB (háček na botu, nohavičky s protiskluz gumou).

Mohlo by se vám také líbit...