Bezděčín – první shledání

Volná neděle pojistila další z mých TRS pokusů (top rope solo). Chci jen poznamenat, že pokud opomineme nemožnost odchytit chyby během buddy-check (parťák mne zkontroluje), tak shledávám TRS nejbezpečnější z forem lezení. Tedy nic na co by se daly balit holky v baru :))))

Doma jsem nahledal tenkou gumu do trenýrek a může se vyrazit na další lezení a hlavně s novou konfigurací. Někdo říká, že to chce 2 různé jištění a to i konstrukčně (jiné od jiných výrobců), ale nemohu si pomoci, nízká váha jasná funkce RollnLock od CT mne oslovila, tak beru s sebou jenom tohle.

Jak tu pomlázku vlastně pletu? Zatím u nižších skalek lano dvojitě (nahoře osmička), dole uzel s karabinou na batoh (napnutí lana) a do toho jednou RnL v čertím oku a jednou RnL v půlce odsedky. Aby se to vzájemně nepletlo, tak vrchní přitáhnu nahoru a k tělu právě gumou do trenýrek. Okolo krku – no ještě nad tím budu přemýšlet, protože cokoliv kolem krku je nepříjemné, i když tenká guma do trenýrek je prostě tenká guma do trenýrek.

Uvažuji, že by šla obhodit kolem ramen a vzadu jako sepnout karabinou nebo kraťoučkou gumu do trenýrek provázat na prsák (taky OK). Další co uvažuji je obě karabiny s kontrolou pozice, no prostě ten drátek aby se neprotáčela v RnL.

Na místě samém nejdříve obhlídka všeho co Bezděčín nabízí (včetně zhodnocení odkud si to tam z druhé strany nahodím) a pak výběr co dnes zkusím.

Ve finále toho bylo málo, protože začalo pršet, ale příběh to byl taky zajímavý. Na Sestroňovickou věž se dá ze severu dostat po IUAA II a už z úpatí jsem viděl slaňák, takže žádné překvapení nahoře ve stylu, kurňa vždyť jsem jinde. Trocha váhání a pak úspěšné provedení sólem do 7-10m.

Cesta dolu a pak čistě jen jednou nahoru a to Severní cestou za UIAA III. Zdálo se mi to jako jinak, protože dole řasy a mech, pak k malé borovici problém hledat stupy. Hledal jsem je včetně průběžného čištění od mechu a písku, jeden boční se urval (to on se v podstatě rozpadl v ruce) a od malé borovice nahoru zase hledat sekvenci kroků. Vršek už byl OK, tam je z dvojkové cesty pár vyseklých stupů, ale to hledání, čištění, doleva doprava jestli se to neurve a přitom to bylo na poslední článek prstů a čistě jen palec nohy. No nevím jestli to nebylo za víc.

Ale co, já jsem ten pravý na posuzování klasy, že jo :)))

Myslím, že příště by šla tady ještě jedna cesta za 5, pak Quaker (takovou polospárou ze severu nahoru), Bezděčínská věž (tam lze z druhé strany uprostřed skoro dojít), a zajištěný k stromu by se dalo dostat až ke slaňákům) a Hřebenová věž (tam by toho bylo dost, ze severu by šlo nalézt, trochu ostře SOLO ale případný pád na sever asi malinký a hledat slaňáky).

Mohlo by se vám také líbit...