Adolfov po vánocích

Nebojte se nejedná se (podle názvu) o nějaký německý nudi kemp na sněhu, ale o super SNK výjezd na místo, které nikdy nezklame.

CHMI ukazoval den předem 5cm sněhu (ráno už jen 3cm), ale na místě samém bylo 10 cm sněhu. Teplota -12°C, která pak klesla na -14 °C.  Ze začátku zataženo, viditelnost na délku louky, posléze i vykukovalo sluníčko a viditelnost se protáhla na kilometry. Vítr odhadem přes 8 m/s a foukalo z německa (SZ), takže šlo jezdit až do krajů placu a šláky protáhnout na 1,5 km. Prostě projíždění se krajinou. Po cca 14 hod. to kleslo rapidně dolu, ale to už jsem měl za sebou 2 hodiny prvního ježdění letošní zimy.

Byli jsme tam celkem 4 rajťáci, ale ostatní se postupně vytratili. Na jednu stranu jsem přejížděl na lyžích silnici a pak k lesu a na druhou stranu přes povalený ohradník na sousední pastvinu. No parádních 1,5 km. Příště při tomto směru zkus hřeben k Fojtovicím.

A teď ta veselejší část, zapomněl jsem si páteřák a trapéz :(. Nechtělo se mi to ale zabalit a jet dom a tak jsem začal přemýšlet čím nahradit trapéz. Nakonec jsem zkusil sedací popruhy (proti ujíždění trapézu nahoru). Napevno k tomu Chiméru 8,5. Po chvilce zkoumání jak to odpálit jsem došel k závěru, že v tom ani rozdíl není. Jenom chicken loop jde skrze oko popruhu a to brčko je nevyužité, ale celé to drží a neškrtí !!!! Zkontroloval jsem kloboučky a jde se na to. A jak to fungovalo? Bez problémů, dokonale.  Vítr byl totiž ještě navíc dost stabilní a tak Chiméra držel na nebíčku jak přibitá.

Když to opadlo, šel jsem si ještě zahrát na polárníka, vyzkoušet skialp vázko Diamir Fritchi. Tady jsem pro změnu zapomněl hůlky, stoupací pásy ani nemám, takže jsem se tak jenom brouzdal. Za hodinu okruh kolem lesíčka, běžkaři na mne koukali proč se tak trápím v přaskáčích a já se vrátil zpocený po odproklouzaném 3,2km.

Kupodivu přestože jsem šel do mírného kopce, tak to ani moc nepodkluzovalo, maximálně tak 10 cm (travnatý podklad?, široká skluznice=vyšší tření?, prohnutí lyží, které si při došlapu vytvoř takovou prohlubeň?). Nevím, každopádně to docela šlo. Víc takových dní.

Mohlo by se vám také líbit...