Strekenwald SNK Adolfsgrün I

No konečně.

Po 3 výletech na Českomoravskou s pouze jedním 15 min.pojezdem, pak 14 dní nemoce (z toho 7 antibiotika), následovala totální celorepubliková obleva a po docela plonkovém včerejším výjezdu na Pusťák v OH (jezdili tam 3 borci v mlze s 5-10m viditelností) to konečně dnes vyšlo :).

Chca nechca jsem sám vyrazil směrem k Ústí. Nejdřív od Cínovce přejezd k Fojtovicím (proč odtud? aneb ať žijí navigace). U Fojtovic paráda, mega prostor, z pastvin kouká tráva, vrtule se točí, ale je to přeci jen trochu moc fičák.

Prohlížím to, vracím se a pak zase prohlížím. No nic, kajťák žádný, sám do toho nejdu. A tak to zkusím objet dolů na Krupku a zase nahoru na Adolfov. Skrze Zadní Telnici to nejde (parkoviště k sjezdovkám) a tak přes Krásný Les někam k Adolfovu. Na místě samém (768 m.n.m)  to už jedna trojice rozbaluje, dáváme krátkej briefing a po konstatování, že to trochu polevilo (10 m/s) bereme to nejmenší co máme a hurá na to. (oni 10m2 Access a já 8,5m2 Chimeru)

Cepín zatlačím do hlíny, párkrát poslouží, ale pak už se stejně věci dějí daleko od něj. Zapomněl jsem chránič na loket a tak se vracím k autu. Parkování Chimery jedině odstřelem. Přijíždí nějaká holka a dává malou nafukovačku. Další zaparkovaná – lidi v autě. Nafukovačky celkem udělají 1-2 šláky a balí. Komoráci drží déle. Jednu chvíli jezdím na max. depower. Skoky průběžné a i na otočce celkem príma. Je málo sněhu (5-20 cm prašanu bez podkladu přímo na pastvině, občas krtiny) a tak nechávám SNB být. I tak mám co dělat. Jezdí to docela pěkně a svižně, musím hlídat větrné okno a pohyb kita v něm.

Po tom co mne opustíly lyže po jednom vyšším skoku odpaluji kite a pak už to není sranda. Trochu to zesilí, start v max.power zóně je “zaujímavý”. Rozplétáme šnůry. V této další etapě ježdění nejde zásek na depoweru a tak po chvíli opatrného ježdění, v okamžiku když už kita neutáhnu (obráceně to problém není) a smýká se mnou, ho odpaluju a balím. Po cca 3 hodinách ježdění.

Byl jsem v tu chvíli poslední kdo jezdil, ostatním to došlo dřív, že to v 13 m/s nemá smysl. Mám hold trochu pomalé vedení :)) 

Nahoře bylo -3°C dole ve městě +3°C.

Nejdřív ten slavný 15 min.pojezd u Počátek na Českomoravské

A teď už Adolfov a mega plac okolo (máš tam kilometry na to něco vymyslet), Při slabším větru prý jezdí 3,5 km na Mohelnici nebo k vrtulím u Fojtovic po hřebeni.

Mohlo by se vám také líbit...