Lezení v Šárce a Černolicích

V rámci Dědkovi horoškoly jsme lezli na Divoké Šárce a v Černolicích. Byl už pozdní listopad, ale počasí nám vždy nějak vyšlo vstříc a i sluníčko se na nás občas usmívalo.

Lezli se 3 UIAA po vlastním s dozajištěním instrů zezhora. Na ty stejně za chvíli zapomeneš. Jako mám z toho rozporuplné pocity, lézt po vlastním je totiž dost hustej úlet od sportovek a od stěn vůbec.

Borhák či skoba žádná. Aby to vlastně nebylo solo, tak do spár strkáš vklíněnce či hexentry a hroty obhazuješ smycema. Pro mne jsou teda důvěryhodnější abalaky a friendy. Z friendů mám vysloveně super pocit (ve srovnání se vším ostatním). Jsou asi těžší, ale je to super rychlá záležitost, když trefíš velikost. Vložit a vyndat, je to rychlý. A pokud by do toho byl pád, tak geometrie je taková, že tahem dolů se ty kovové půlkruhy rozepínají do šířky. Čím větší tah dolů, tím větší tlak do šířky. Po pravdě abalaky a hexentry taky trochu, ale zase potřebuješ šťouradlo na vyndání, a čím dýl se s tím pářeš, tím rychleji ti dochází síly.

Vzhledem k tomu rozsudku v trestním řízení od NS ČR (odpovědnost jističe) a přečtení všech dílů Schuberta, a několika úmrtím v posledních 6 měsících je to celkem jasný. Nejspíš maximálně stěna či dobrá a lehčí sportovka (aby byla výkonnostní rezerva a jištění po 3 metrech) a s někým kdo to pořád studuje a je na něj spoleh (i sám si musím pořád opakovat metodiku). Protože představit si takový pád to smyce ……

Mohlo by se vám také líbit...