Skalní záchrana 2020

Každý rok se poohlížím po kurzu s touhle tématikou a nejlépe pokaždé u jiného pořadatele. Tentokrát to opět klaplo a bylo to fakt výživný.
Všiml jsem si totiž, že vznikl nějaký nový web www.ascendero.cz, stojí za ním mezinárodní horští vůdci, sice když už tak kontaktuju přímo Honzányho na www.mountainguide.agency, ale budiž.

Procházím, klikám, fotečky a hele Karel Kříž a Kurz skalní záchrany, tak lepšího borce na to snad nemůžu najít. Pak už to bylo rychlé, přihláška, love (jak říkáme my brňáci) a sraz u Alcatrazu.

A výsledek? Jedním slovem spokojenost. Nečekal jsem že to bude až takhle přínosný, když mám přečteného Pit Schuberta, metodické materiály Horosvazu a nějaký trénink záchrany už mám taky za sebou. ALE BYLO. Šli jsme do detailů jako, co se stane když …., tohle je protože ….., udělej to takhle je to lepší …, tohle je na stejném principu …., OK, ale je to použitelný jen v těhle případech ….. Navíc mne zajímaly věci ohledně lezení s dětmi a odkonzultoval mi i pár nejasných věcí z nové knížky horosvazu Manuál alpinismu (co tak asi autor mohl myslet postupem na štandu, když máš jít výš a cvaknout první postupové a vrátit se).

Mohlo by se vám také líbit...