Rafting na Kamenici

No dali jsme to 3x. Dvakrát mezi závody (to jsme navíc museli uhýbat závodníkům) a jednou v klidu. 

Je to pěkná voda, neustálé uhýbání, někdy pingpong (když se nereaguje včas a přesně:). Na jaře jako první voda je to takový dost hustý probuzení po zimě.

Stejně nebyla nouze o zábavu. Při první jízdě jsme převáželi vodačku skrz Navarovskou. Vypadla z foukačky a partáci jí poodjeli. No bylo to zajímavé, v tu chvíli už totiž projížděli Navarovskou závodníci, takže jsme i vyskakovali na břeh a vytahovali raft na kámen.

Při druhé jízdě jeden kajakář nezvládl skok z 4 metrového jezu před Jesenným a točil se tam ve válci. Jeho partáci mu hodili házečku. Říkal, z toho bych se nedostal, ale že zahlédl skrze vodu šnůru, tak se jí chytil. No váleček krátkej, ale poctivej, když tam člověk skončí.

Při třetí jízdě jsem nestačil koukat, chlápek na Pulzaru s malými dětmi, potkali jsme je až před Jesenným pod Tobogánem. Kdyby mu tam napadali, tak …. no není chobotnice aby měl dost rukou je všechny vytahat. Každopádně morál na to měl i za děcka. 4metrový jez před Jesenným si tedy skočil bez dětí. Jak seděl vzadu, předek raftu měl ve vzduchu, pak prostě nechal trochu spadnout čumák a pak spadl nebo splachtil dolu úplně v klidu.

Prostě byla to paráda a i počasí vyšlo, neb přes poledne už bylo myslím k 15°C (ráno tedy 5 °C :))))

Pochválem buď Ježíš Kristus a lidi z www.cvok.cz, kteří mi to umožnili.

Mohlo by se vám také líbit...