Technika a taktika na WW

Malý slalomový kanál v Roztokách u Křivoklátu se stal na 2 dny prostředkem vylepšování jízdy na divoké vodě.  Přestože jsem si o sobě myslel, že po těch letech co se u vody potloukám jsem už lecos pochytil, bylo toho dost co mi tento kurz dal.

Kajak – důraznější náklony, a pádlo kolmějc do vody (nestáčí tak kajak). Co taky chtít, když po zimě jsem poprvé v kajaku, tři záběry a musíš mít rychlost.

Baraka – no tady je to na samostatnou knihu. Jenom naznačím, že opravdu důrazně jsme začali používat závěsy přes ruku (ve finále to byla jistější jízda) a jedno cvičení co nám uložil mistr Pilát bylo “Hele teď pojedete vpřed, ale záběry budou jen přes ruku, navíc budete list protahovat dopředu vodou a k tomu zkusíte udržet náklon 5 vteřin na jednu stranu a 5 na druhou”.

Pulzar – až tady jsem objevil tajemství Guide řízení raftu (jaké to má výhody a principy)

Byl to super kurzík, nejspíš si ho dám za rok znovu (pro zafixování správné techniky). Petr Ptáček z RAFT.CZ a Vláda Pilát to mají za ty roky vychytané. Průběh kurzu probíhá od jednoduchého k složitějšímu, a výsledek je, že každou hodinou rostou schopnosti zvládat co by Vás na začátku ani nenapadlo.

A ještě přidám nějakou tu hlášku, plně vystihující kurz, třeba: “hele běž si napustit teplou vodu do neoprenu, jsi celej modrej”

Mohlo by se vám také líbit...