Ferata Slánská hora

Neděle odpo, start cca 16:30 pod dálnici nad Prahu a trocha bloudění, za cca 1,1 hodiny jsem tam. Teplota 25-27°C, pršelo trochu v sobotu, ale větřík a teplota to vysušila.

PARKING:

Fakt nevím, že mám asi ksicht na to, že se lidi nebojí mi vynadat. (asi se tvářím jak největší chudák nebo co).

No přijedu podle navigace pod feratu do té úzké ulice mezi baráky, vepředu žlutá čára na silnici (tam bych asi neměl zastavit), takže couvám zastavím u kraje a hned na balkonu chlápek co že tam chci. Já ferata, on že nevyjede z garáže (no žlutá čára tam nebyla, ale kazit si den hádkou mi nestojí za to), z druhého balkonu mi chlápek říká, ať ten kopec objedu, že na druhé straně u feraty je velké parkoviště. Oběma děkuji.

No a když jsem po 19:00 odjížděl autem, tak paní se psem jde proti mne do kopce, podívám se na ni skrz okénko a už mi něco říká, že tam je zákaz vjezdu, říkám, kde je značka, ona, že se tam nesmí, říkám že mne tam místňáci poslali na velký parkoviště, ona že tam parkoviště není. Takže jsem ji poděkoval za info a že příště se polepším. Hlavně že mne panelka nahoře navedla na poježděnou loučku.

NO JSEM FAKT RÁD ŽE SI SE MNOU CHTĚJÍ LIDI POVÍDAT.

Jinak k podstatě věci. Stojím pod feratou, koukám na plánek a přemýšlím co dám. Prohlížím stupy u každé varianty. Vítězná je jít od těžších k lehčím (dokud jsem z auta odpočatý a mám sílu), což v mém případě znamená C/D, pak B/C a pak C. 

C/D – Enšpígl – jo to je výživný, ten začátek je tak to Déčko, tahá to za ruce, jedu bez odsedky, takže si odpočinu až u Karls-bridge

B/C – Cesta přátelství – na jednom místě v cca 7 metrech to bylo taky zajímavý

C – Spirála – byl jsem zvědav na tu část, kde nejsou kramle pro nohy, ale naštěstí je to tam zase trochu skloněné a pár stupů pro nohy se taky našlo. A ani jsem si nevšiml a už stojím na kramlích.

Celou dobu ze mne lilo jak z vola na Sahaře 🙂 asi nedostatek tréningu či co. Jsem hold kvalitně zavodněnej.

Mohlo by se vám také líbit...