Pustááá Ríííícky

17.3.2013

v SO nefoukalo a tak sázka na neděli a Pusták v OH.

Tam zase foukalo jak prase od jihu, což by mělo být OK. Tahalo to tu moji 8,5 m2 do vzduchu samo. Povrch zledovatělý, tedy pokud nějaký kromě zamrzlé trávy byl. 

Dal jsem pár šláků a pryč, tohle je spíš na brusle, žádný měkká peřina, rovnou zmrzlá louka, ideální to místo na dopad. Pár borců tam ale stále jezdilo.

2.3.2013

Dobří holuby se vracejí a serou na stejná místa 🙂 a proto radnice platí jejich odstřel. Mne se nestalo ani jedno. 

Před naším příjezdem je tam sněhová kalamita a Policie uzavírá cestu. Druhý den v polabské nížině stihne celá nadílka roztát a nahoře to také jede. Klimatický Absurdistán.

Ale zpátky k tématu. Takže po roce opět na týden v Říčkách v Orlických. Synáčci inkubátoři tahají ze školky jednu nemoc za druhou, takže nastupujeme se zpožděním a mne navíc něco chytne během zkráceného pobytu.

Ve středu dám aspoň jeden odpolední výšlap na Pusťáček. Sněhu je 0,5m a fouká dost a to od SSV. Což znamená, že to jde přes vyšší hřeben za Pusťákem, přes Zakletý a tak to stojí za prd. Jsou momenty kdy nejde vůbec nic a momenty kdy mne to v klidu vytáhne nahoru. Na skoky to není, chvílemi mlha. Poryvy dělají s Chimérou 8,5m 2008 na kraji větrného okna divy a tak po cca 2 hodinách nacpu do batohu zašmodrchaný kite a balím. 

Ale co, mám SNK rád a tak se stejně usmívám na chatě jako boží hovádko a v hlavě mi přitom probíhá film dnešní jízdy.

Pozn. nafukovačky) tady musím uznat, že mít jen nafukovačky není od věci, nějaké problémy se startem, obava o chování věcí z PVC při teplotách pod nulou (latex se trhá o 106), ale ta část týkající se kolapsu vrchlíku se tě pak vůbec netýká (!!!), což je nejčastější důvod, kdy začnu sprostě nadávat :). Vrchlík kolabuje při poryvech a na krajích větrného okna. Nafukovačky jsou víc předvídatelné, jejich chování při stažení baru je skoro opačné než u komoráků (aspoň těch co mám já). Takže stojí za úvahu při generační výměně přesedlat.

Pozn. PUSŤÁČEK) sněhu dost, vítr nic moc (to se to rýmuje), poryvové, mlha. Sjel bych někam okolo (podle mapy), ale cokoliv níže už má fleky a byl by to landkiting. 

Pozn. KARV) půjčuji si od Vendy Blizzardy s rádiusem nějakých 16m. Dosti rychlé, a v tý rychlosti už moc technicky kárv nejde. Svaly na nohou to neutáhnou. Chce to opravdu těch poctivých 10-11 m aby to byla akční sranda.

Mohlo by se vám také líbit...