Steinsdorf SNK (boj o světlo)

Tahle večerní akcička se povedla. Práce v práci dost a venku fouká, vydržel jsem to do 15,00 a pak už ven. Z domova v 15,30. Křečhoř nevypadá nic moc se sněhem, jedu dál. Za obcí Horka to fouká, ale jedu dál. Před vrtulí, za vrtulí nikdo nesmí stát a tak v 16,00 odbočuji o kus dál v obci, kde padla kosa na Kámen (-4°C). Fouká 3,5 m/s a občas víc (je to mírně za kopečkem).

Nejdřív to zkusím s Fabiem před silnicí, pak za silnicí, během hodinky a něco se povedou 2 menší skoky, na víc to nedá a protože se začíná stmívat a tak balím.

Jde o to, že v únoru se stmívá v 17 až 18 hodin, když vyrazím připraven přímo z práce v 15, tak mám 1-2 hodiny pěkného pojezdu (i s hodinovou cestou za sněhem).

V Poděbradech bylo +2°C, tady -4Č a cca 10-20cm sněhu.

———- 23.2.2013 ———-

Natěšen jsem vyrazil na stejné místo ještě v sobotu na dopoledne. Tentokrát padla opravdu kosa na Kámen a byla to bída.

Měl se točit vítr, sněžilo 15cm, Medard a windguru změnili oproti včerejšímu večeru předpověď a já jsem tam byl v týhle větrné díře od 9-11 hodin. Při příjezdu foukalo 5-6,5 m/s a podle webcam chvíli po odjezdu taky.

Navíc jsem nechal doma přaskáře, takže jedině SNB a to bylo úsilí a trápení a vlnovek a kolapsů vrchlíku. Nicméně z toho vyplynul závěr:

SNB s SNK jen na rovině a při větru, kdy nemusíš dělat vlnovku. To je SNK+SNB ideál, v podstatě surfuješ na sněhu.

SNK s SNB totiž sežere trochu výkonu (oproti lyžím se jezdí v polopádu záklonu) a navíc jsem musel utlačit vysokou vrstvu nového sněhu.

Lyže do všeho ostatního, nepravidelná krajina, poryvový vítr, málo sněhu, jasný ?

———- 24.2.2013 ———-

Tak ještě jedna jízda a zase na dopoledne. Trochu mne vyděsila Křečhoř u Kolína (mlha, bezvětří a droboučký déšť), ale risknu to a jedu dál. Na místě fouká 5-6 m/s, svrbí mne prkno a tak to risknu se SNB. Tentokrát to vyjde, sice vlnovka, občas pád, ale jinak to 2 hodinky jezdilo. Na hlubokém mokrém sněhu je to jak surfování.

No a na obrázku je detail jak jsem vykousával zadkem ornici 🙂

Mohlo by se vám také líbit...