Recenze La Sportiva Ultra Raptor

Na internetu recenze skvělé, tak a co naši? Podrážka takový mix nepřipadala mi to jako vysloveně trailovka.

Vše kvalitní, i vložku není třeba vyměnit za jinou anatomičtější. Špička trošku do špičky, palec lehce směruje, ale to je tím , že celá špička je v gumě (náznak ala Keen). Takže v bočním tlaku na palec nelze očekávat, že se to časem zlepší.

Celá podrážka je tužší, což je super, páč mám 100kg naholo, takže nějaký pěnový polystyren bych hned zničil. Mám jedny Adidas s měkkou podrážkou a v tom se nedá chodit, ta Adidaska se blíží kroksům, které jsou také měkké, takže mne po chůzy v nich bolí komplet klenba.

Takže tohle u Raptorů nehrozí a mne to vyhovuje maximálně.

Mají vnitřek boty takový, že na místě, kde je pata je pásek z umělé koženky nebo z něčeho podobného hladkého. To samozřejmě udělá puchýř razdva, na to je třeba myslet. Hledal jsem to na jejich webu a všude možně, proč to tam je jaký to má účel. Jediné co jsem našel, že lépe drží noha, to jo než ti to sedře patu.


Pozn.1: když běžím po špičkách (na 1/2 chodidla), tak to neva protože dopadám spíš do špiček než do paty. Puchýř byl spíš z chození v nich.
Pozn.2: na stránkách to nemají, ale uvažuji jestli to není tím, že ultraběžci si stejně celou patu namatlají vaselinou ????? pak je to lepší, když tam je koženka
Pozn.3: tahle část boty, pokud je látková tak první odchází, že je tam koženka způsobí, že bota déle vydrží

Způsob šněrování asi způsobuje, že chodidlo je fakt dobře obemknuté (někdo v recenzi použil slovo sevřené).

Design je pěknej, trochu agresivnější, ale SUPER.

Prozatimní vyhodnocení (13.5.2018)

Na feratě Slaný dobrý, nijak zvlášť neklouzaly a jak jsem v nich víc natěsno, tak mi to vyhovovalo hlavně co se týče špičky.

Prozatimní vyhodnocení (12.10.2018)

Na feratě v Lienzu OK, nevím o nich, fungují. Teď v 10/2018 po 2,5 km chůze puchýř jak prase fakt nevím jak to vymysleli s tím vnitřním povrchem na patě. Držel se jak sviňa a cukal až ucukal.

Prozatimní vyhodnocení (31.8.2019)

Jo feraty zůstaly (než si koupím Boulder X od La Sportivy), běžná cesta z práce 2km žádný problém s puchýři. Na webu LaSportivy mají v komentáři, že ten materiál co je na vnitřní straně paty zajišťuje lepší fixaci paty. Což to je pravda bota se nevyzouvá (i když je v ponožce) což je příjemné na feratě.

Mohlo by se vám také líbit...