Kiteboard Vavřinec

9.5.2014 Zephyr 17 + RLboard XXL 165

Opět pár planých výjezdů než jsem to trefil. Raději vyrážím po hlavní frontě (v 10-11am to prý šlo na 6,5m plachty). Pak se vítr ustálí a pomalu vypíná s menšími poryvy.

Tak přesně tak to dopadlo. Příjezd cca po 13pm, JZ vítr 6,6-7,5 m/s (min 5,5, max 10,1), 22 °C, slunečno. Na místě samém zbývajících 5 surfáků.

Na JZ to nemám natrénované a tak Zephyra do vozíku a hurá do mladé pšenice na východní straně Vávry. Nacházím průchod mezi keři, tam hodím vercajk do roští, Zephyra s depowerem nakopávám sólo bokem proti větru v uctivé vzdálenosti od drátů VN (překulil se krásně sám během chvilky a já byl připravenej přehmátnout a odpálit ho). Prkno do ruky a šup do vody (při druhém pokusu na mělčinu na záda, klopýtl jsem na břehu :).

Na vodě jdu dál od břehu, tam uvolním depower a jedem…..

No bylo to takovej hokej na třetiny. Cca 1/3 popojíždění, 1/3 čístá jízda tam a zpět a 1/3 chůze proti větru. Udělal jsem i výlet okolo kachní bažiny a také skoro až na druhou stranu k silnici k surfákům. Při druhém šláku mi tam přišel poryv a jel jsem po větru jak divej (aby ne s 17m2 Zephyr a XXL 165 vrata od RLboard – twintip). Odpálil jsem ho. Ale bylo málo hodin a chystaly se 2 mraky okolo kterých by to mohlo zase chvíli foukat a tak jsem vyrazil znovu do pšenice na druhou jízdu. Nic moc, popojíždění a tak jsem vyšel nad kachní rákosiště a počkal na druhý mrak, na něj jsem vyjel až k surfákům. Odpálit a balit.

No myslím, že ty pofuky chodily až těsně za mrakem. Při poryvech to bylo na menší prkno (kite bych zdepoweroval nebo ho šikovně umístil na menší tah).

Kitování je takové hrnutí vody, rychlejší jízdu nezvládneš, na to jsou na TT moc malé ploutvičky, musí se přejít na menší prkno. Ovládání je skoro až nuda, uvidím jestli to zpestří skoky.

Zephyr OK, tlak držel i moje drsnější zacházení, z vody startoval. Mělčina je dobrá, že při čekání tě to nesfoukává a můžeš vyjít i proti větru.

—————————–

13.6.2014 (pátek) Zephyr 17 + RLboardXXL 165cm

Tentokrát vítr SZ s mírnými ucuknutími k S. Rychlost 4-7,8 m/s (průměr 5-6). Teplota cca 19°C a polooblačnost a výše cirhy. Příjezd 16,00 odjezd 19,00. 

OK ježdění styl hop-skok, ale celkem bez odstřelu. Ke konci vychytávám otáčky bez ponoru. Hraju si s polohou kitu a boardu, tak aby to i stoupalo. Zkouším vlnovku nahoru s plným barem a váhou v trapézu, dolu méně baru a hranit (dolu padá kite sám rychle). Jelikož jezdím napříč krátkou trasu a vítr občas vypne nedokáži nastoupávat. A tak slabší etapy fouků využívám na vypochodování proti větru. 

Na začátku mi invertoval v mezeře, ale jen se šmodrchlo jedno ucho, což během  5 minut cukáním uvolním. Pak už hlídám, že nechávám váhu rukou na baru a v mezeře mi automaticky váha paží stáhne bar dolu, čímž zamezím padání kitu.

Myslím, že když by byl stabilní 4,5-4,8 vítr, tak bych jezdil. Opticky řečeno stačí zamračená voda, nemusí mít pěnu u huby.

Mohlo by se vám také líbit...