KTS Vavřinečák

Vavřinecký rybník, 22 °C, někdy po 14 hodině, Zephyr 17, RLboard 160cm, neopren 3mm s flísem. Přítomen ještě jeden windsurfák. Vítr byl tak od 4-5,5 m/s.

No pár šláků to dalo a bylo to pěkný (po těch plonkovejch výjezdech na Vávru). Kite padal, ale když už se to rozjelo nádhera. (pro dokreslení situace je to 40 minut od Poděbrad a mělká voda).

Ve výše uvedené sestavě si myslím, že se s mojí čistou váhou 97kg pod 5 m/s nedostanu. Okolo 6m/s to už bude asi i svištět s uvolněným barem. On i tak je kite sám o sobě těžký a začíná padat. Snad jedině lehoučký komorák (možná).

Kapitola sama o sobě (a námět na samostatný článek) jsou starty. Půdní vrták OK, ale kite nestojí, protože leží v závětří za rákosem. Zato se dobře s pevným uchycením rovnají šnůry. Modica starty mi také v závětří nešly. No a pak mi došla trpělivost, vynesl jsem kite trochu výš do zlatý pšenice, pěkně doprostřed power zóny a zatáhl za náběžku, děj se co děj.

A to už fungovalo :))))

Jo ještě to příště natlakovat, jak to padne na vodu, vzduch se zchladí a báány vyměknou.

POZN: o 2 týdny pozdějí ladění formy č.2: pozdní příjezd a i nájezd na hladinu (měl jsem jít od rána kurnik) a taky nezapomenout doma pumpičku, surfáků tam bylo tak 5ks a končili, dohopsal jsem na druhou stranu stylem vlnovka-hop, a pak přes rybník zpátky pěšky

POZN: další 2 výjezdy na PLONK, už tam prosímtě přestaň jezdit na východní vítr !!!!

Dodatek č.1 (1.9.2013) No konečně neděle a vítr jiného směru než z východu (dle Aladina mělo 5,4 m/s a to dopoledne, KH hlásí 4, PDY 3,2, teplota 14, vítr směr SSZ) v 9 jsem byl na místě a chvíli po tom dával na vodu. Situace byla, že vítr byl mezi 6-4 m/s (max 7,8, min 4,2). Jezdit se dalo pěkně. Občas na půlce stažení baru či s úplně volným. Poryvy se řeší, že si odtáhnou bar a tak se zpracují celkem pohodlně.

2x mne poryv překvapil (šup na držku) a pak už jsem kita raději odpálil a na břeh. Napotřetí už bylo k poledni a vítr zeslaboval.

MUSÍM VŽDY MĚLČINU a OD BŘEHU a ZPĚT (aspoň než to dostanu víc do krve), nevím jak bych na hluboké vodě smotával šnůry (ano , ale sjedu 1 km dolu) nebo ono lepší by bylo neodpalovat a dostat kite do vzduchu, jenže pak budu muset vystoupávat bodydragem proti větru k prknu. No raději ta mělčina.

Po mně tam přišel kluk s Flysurver 19 (měl 80kg a menší prkno) prý že to jezdí od 3 m/s, no nevím moc mu to nejelo.

Mohlo by se vám také líbit...