Jizera od Mýta (KYK)

Sraz na benzínce Mýto mezi Kořenovem a Harrachovem. Od rána to tu už asi lítá včetně poláků. Web ani pohled z auta (Jizera teče vedle silnice) a ani dotazy předjezdcům nenasvědčují žádným problémům. Jede nás 6 kousků, po mne už jen samí lepší maníci.

Kluci dávají kousek Mumlavy nad, já se připojuji až zde. Ostrov Hrůzy přenáším, kluci jedou vlevo. Sifon tam už asi není, buď zanešen nebo prostě není k nalezení nějaký vodní vír v původních místech. Na konci té pravé cesty je zajímavý válec, který by mohl být OK na boof, pokud člověka nerozhodí předchozí peřejky ( to je úvaha co :)).

Jinak super akce, tak WW 3 (+ občas -), jeden dva silnější válečky buď na komoru nebo vykličkované. Walkera poslední z nich chytil za prdel a přitáhl ho zpět, ale spodní proud byl dle jeho slov silný a byl cítit na listu pádla, takže se nechal vytáhnout a eskymoval až venku (podobně jsem se nechal vytáhnout vloni ve vysokém vylehnutí z Labské soutěsky ve Vrchlabí, to se mám čím chlubit), a celkově nevím jestli je chytré čekat pod vodou :))

Stav 79-80cm a cca 21,34 kubánců. Samožřejmě se to může měnit s průtokem.

Nádherný počasí, čistá voda (tady jsou znát důsledky toho, když někde existuje KRNAP a podobná chráněná území). Prostě se v řece neválí petky, igelitky a pneu.

Na to, že po silnici to bylo sjeté do Vilémova za chvíli, to po vodě trvalo docela dlouho. Voda byla taková, že by se dala jezdit celý den a na každém místě si hrát až do kompletního vyhrátí si.

Mohlo by se vám také líbit...